Детските ясли и градини в Търговище в готовност да отворят на 4 януари

Детските ясли и градини в Търговище са в готовност да отворят на 4 януари. Очаква се близо 70% от всички 1709 деца, записани в детските заведения, да възобновят посещението си. Това показват предварителните проучвания на директорите сред родителите.

Общинското предприятие „Детско и ученическо хранене“ е създало необходимата организация по осигуряване на изхранването. Подадени са заявките за консумативи и хранителни продукти.

При завръщането на децата в градините няма да е необходимо предоставянето на бележка от личния лекар. Целта е да се предотврати струпването на хора пред кабинетите. Родителите ще трябва да представят декларация, че детето няма грипоподобни симптоми и не е било в контакт със заразно болни през последните 14 дни.

Детските заведения ще работят при стриктно спазване на противоепидемичните мерки. Извършена е дезинфекция на помещенията. Осигурени са необходимите лични предпазни средства за персонала и дезинфектанти.

Остава в сила мярката външни лица и родители да не бъдат допускани в сградите.

Коментари

коментар

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!

Новини по региони

Видин Монтана Враца Плевен Ловеч Габрово Велико Търново Търговище Русе Разград Силистра Добрич Шумен Варна Бургас Сливен Ямбол Стара Загора Хасково Кърджали Пловдив Смолян Пазарджик Благоевград Кюстендил Перник София област София

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!