На първо четене: Удължават валидността на личните документи с 6 месеца

С още 6 месеца да се удължи срокът на валидност на личните документи решиха депутатите на първо четене.

Личните документи, които изтичат в периода от 31 октомври до 31 януари 2021 г. ще бъдат валидни още половин година. Промяната е заложена в Закона за извънредното положение.

Изменението ще засегне и българите в чужбина, чиито документи са изтекли – те ще могат да напуснат държавата, в която са, за да се приберат в България.

По данни на външно министерство 48 държави са изявили готовност да пропускат българи с изтекли документи да се приберат в страната.

Целта на промяната в закона за извънредното положение е да се избегне разпространението на COVID-19 и да опазят здравето на служителите на МВР, които издават документите .Според МВР това решение ще засегне над 400 хиляди български граждани.

Коментари

коментар

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!

Новини по региони

Видин Монтана Враца Плевен Ловеч Габрово Велико Търново Търговище Русе Разград Силистра Добрич Шумен Варна Бургас Сливен Ямбол Стара Загора Хасково Кърджали Пловдив Смолян Пазарджик Благоевград Кюстендил Перник София област София

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!