ВиК – Шумен няма да увеличи цената на водата, въпреки решението на КЕВР

ВиК – Шумен няма да увеличи цените на услугите си от 1 януари 2021 г., въпреки утвърдените вчера от КЕВР нови цени, според които водата в Шумен трябваше да поскъпне с 3 стотинки за кубик. Това заявиха в прессъобщение до медиите от ръководството на водния оператор.

Дружеството отчита необходимостта от подкрепа за домакинствата и бизнеса, заяви от ВиК. Решението да не се повишават цените е взето след анализ и при отчитане на извънредните условия в страната заради пандемията от КОВИД-19, с
цел облекчаване на домакинствата и бизнеса в региона, заявиха от дружеството.

Цените на ВиК – услугите /с ДДС/ за област Шумен от 1.01.2021 г. ще бъдат досега действащите, както следва:

Цена за услугата доставяне на вода на потребителите – 2,653 лв./куб.м
Цена за отвеждане на отпадъчните води: 0,16 лв./куб.м
Цена на услугата пречистване на отпадъчните води за битови и приравнени към тях обществени, търговски и др.потребители – 0,582 лв./куб.м.

Така крайната цена за кубик вода в Шумен се запазва 3,395 лв.

Цените не са променяни от 1.01.2019 г., напомнят от ВиК – Шумен.

Припомняме, че и за година директорът на ВиК-Шумен отказа да подпише заповед за по-високите цени на водата, определени от КЕВР и по този начин остави в сила действащите цени.

Коментари

коментар

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!

Новини по региони

Видин Монтана Враца Плевен Ловеч Габрово Велико Търново Търговище Русе Разград Силистра Добрич Шумен Варна Бургас Сливен Ямбол Стара Загора Хасково Кърджали Пловдив Смолян Пазарджик Благоевград Кюстендил Перник София област София

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!